Thomas Muller ipak neće u penziju: Otkrio gdje nastavlja karijeru
Legendarni njemački fudbaler Thomas Muller (35) karijeru će nastaviti u SAD-u, objavio je na društvenim mrežama.
Međutim, 35-godišnji Nijemac nije otkrio identitet kluba za koji će igrati.
U kratkom videu vidi se kako sjedi uz oca i brata, a sva trojica nose velike kaubojske šešire.
Novinarka Mirza Vranj hospitalizirana: Oglasila se iz bolnice
"Sada je vrijeme za skok preko Atlantika", poručio je Muller nakon što je četvrt stoljeća proveo u munchenskom Bayernu.
Muller je bio produkt bavarskog kluba. Za Bayern je igrao od 2000. godine, kada je imao 11 godina. U seniorskom sastavu je debitirao u martu 2008. godine, a ukupno je sakupio 756 nastupa i postigao 250 golova.
Kraj jedne ere: Legenda objavila da napušta Bayern nakon 25 godina
U dresu munchenskog kluba je osvojio čak 33 trofeja, uključujući dva naslova Lige prvaka.
Od navijača njemačkog velikana oprostio se krajem maja, nakon 25 godina provedenih s klubom i 13 naslova njemačke lige. Svoje posljednje minute u dresu Bayerna odigrao je ovoga ljeta na Svjetskom klupskom prvenstvu u Sjedinjenim Državama.
Njemački mediji nagađaju kako bi njegov novi klub mogao biti Los Angeles FC.
🚨🌕| 'Thomas Müller confirms: He is moving to the USA and will play in MLS.' 🇺🇸💔
— AusFootHQ (@ALeagueHQ) July 26, 2025
[@cfbayern] pic.twitter.com/EXtXvew3Wq
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.