Teška zadaća za Galatu, Dortmund favorit protiv Malage

Radiosarajevo.ba
Teška zadaća za Galatu, Dortmund favorit protiv Malage


Revanš susreti četvfinala Lige prvaka
na rasporedu su večeras. Sastat će se Galatasaray – Real Madrid i Borussia Dortmund – Malaga. Mnogo više uzbuđenja trebalo bi biti u Njemačkoj s obzirom na rezultat iz prvog meča kada je bilo 0:0.

Dortmundski Milioneri izgubili su titulu prvaka Njemačke, nadjačao ih je rivalski Bayern tako da imaju ogroman motiv za osvajanje evropskog trofeja. U prvom meču odigranom u Španiji, bili su bolji, ali uporni domaćin ipak je sačuvao remi.

Gosti bez bijele zastave

''Rezultat 0:0 je opasan, ali mislim da smo u prvoj utakmici pokazali da smo bolji od Malage. Sada imamo veliku priliku na domaćem travnjaku izboriti prolaz u polufinale i zato sam veliki optimist. Očekujem da će utakmica biti slična prvoj te da će Malaga igrati čvrsto u obrani i svoju priliku tražiti kroz kontranapade'', kazao je kapiten Dortmunda Sebastian Kehl pred večerašnji meč.

No, ni gosti nisu došli s bijelom zastavom. Malaga ima svoju računicu, plasmanom među četiri najbolja evropska tima postigli bi najveći uspjeh u klupskoj historiji. Svjesni su toga gostujući fudbaleri koji su motivisani i spremni za podvig.

Rezultati prvih mečeva: Malaga - Dortmund 0:0, Real Madrid - Galatasaray 3:0.

''Bit će teško. Na njihovom stadionu navijači uvijek stvaraju veliki pritisak, ali na travnjaku je odnos snaga 11 protiv 11. Kroz historiju ovog takmičenja dogodila su se mnoga iznenađenja pa ne vidim zašto mi ne bismo postigli pogodak Borussiji. Učinili smo to u Milanu, zabili smo Zenitu u Rusiji pa onda možemo i Borussiji u Njemačkoj'', kazao je iskusni prvotimac gostiju Martin Demichelis.

Mourinho oprezan

Rekorder po broju osvojenih naslova u najelitnijem evropskom fudbalskom takmičenju madridski Real, neće imati težak zadatak u Istanbulu. Dočekat će ih turski prvak Galatasaray koji uz minus od tri gola iz prvog meča, ne gaji velike ambicije za prolaz dalje. Svjesni su toga i fudbaleri istanbulskog sastava.

''Galatasaray nije na nivou Real Madrida. No, mislim da je najveća razlika u iskustvu. Mi još učimo, mladi smo i moramo popraviti neke stvari, a ovo nam je bila korisna lekcija. U uzvratu ćemo pokazati što smo naučili", kazao je Didier Drogba, jedan od najvećih aduta trenera Fatiha Terima.

"Nakon pobjede od 3:0 rekao sam svojim igračima da ništa nije gotovo, jer momčad koja je izgubila s tom razlikom, jednako može pobijediti u uzvratu. S Portom sam već osjetio koliko u Turskoj teško može biti braniti rezultat iz prvog dvoboja'', rekao je trener Kraljevića Jose Mourinho pred revanš.

Oba susreta na rasporedu su večeras od 20.45 sati.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije