Svjetsko prvenstvo u Kataru: Francuska na krilima Girouda i Mbappea savladala Poljsku

0
A. Ka.

Francuska je u osmini finala Svjetskog prvenstva u Kataru očekivano savladala Poljsku.

Bilo je 3:1, a golove su postigli Giroud (44. minuta) i Mbappe (74. i 90. minuta). Počasni gol za Poljake djelo je Lewandowskog iz penala (98.)

Imali su i Poljaci svojih šansi, ali ih nisu iskoristili.

Pekara 'Manja' u Sarajevu prestaje sa radom na ovoj lokaciji

Javio se Granit Xhaka nakon pobjede nad Srbijom i napisao samo jednu rečenicu

Francuska je na početku meča imala veći posjed lopte, ali i jalove napade.

S druge strane, danas "tvrdi" Poljaci orjentisali su se da sačuvaju mrežu.

Prvu priliku Francuzi imaju u 30. minuti, Giroud je šutirao, ali lopta odlazi pored gola.

Poljaci su mogli doći u vodstvo u 38. minuti. Zielinski je šutirao sa desetak metara, ali je Lloris odbranio. U istom napadu sa gol-linije spašava Varane.

Kazna je stigla u 44. minuti meča. Na asistenciju Mbappea pogađa Giroud, te na taj način postaje najbolji strijelac u historiji reprezentacije Francuske.

U drugom dijelu meča ništa značajnije se nije događalo do 57. minute, kada šutira Mbappe. Lopta pogađa jednog igrača i mijenja smjer, ali ipak odlazi pored gola.

/ Anketa

Ko će biti novi prvak svijeta na Mundijalu u Kataru?
Rezultati

U trenucima kada su Poljaci došli do posjeda lopte, novi gol Trikolora. Mbappe u 74. minuti sjajno šutira za 2:0, čime je pitanje pobjednika bilo riješeno.

Isti igrač je u 90. minuti krunisao svoju odličnu utakmicu još jednim golom.

Poljaci su mogli doći do počasnog gola u sudijskoj nadoknadi, ali je stativa bila saveznik Francuske. To im je za rukom, ipak, pošlo, u dubokoj sudijskoj nadoknadi, kada s bijele tačke pogađa Lewandowski. Prethodno je istom igraču odbranio Lloris, ali se penal ponovio.