Superclasico: Derbi između Boce i Rivera, dva isključenja na utakmici

0

Spektakularan početak godine u Argentini priredili su veliki rivali Boca Juniors i River Plate, koji su odigrali utakmicu nakon 438 dana, a završena je remijem (2:2).

U četvrtom kolu Kupa “Diego Armando Maradona” odigran je 252. Superclasico, a Boca Juniors se spasila poraza nakon preokreta River Platea u tri minute.

Ramon Abila je bio strijelac za Bocu Juniors u desetoj minuti, a za prekret pogodili su Federico Girotti i Rafael Borre u 74. i 77. minuti. Sebastian Villa Cano spasio je Bocu golom u 86. minuti za 2:2.

“Sijevalo” je na sve strane na novom Superclasicu, a dogodila su se i dva isključenja. Prvo je u 58. minuti drugi žuti karton dobio Jorman Campuzano u redovima domaćih, a i gosti su ostali sa igračem manje u 80. minuti kada je isključen Enzo Perez, piše scsport.ba.