Sudije pljačkaju, Borac ide prema tituli: Vranješ dao gol iz ofsajda

2
Printscreen / Ofsajd Vranješa

Nogometaši Borca ostvarili su izuzetno važnu pobjedu protiv Zrinjskog u borbi za titulu prvaka BiH.

Borac je do pobjede došao zahvaljujući golovima Vranješa u 14. i 42. minuti, a jedini pogodak za Zrinjski postigao Juranović u 22. minuti.

Do vodstva od 2:1, Borac je stigao iz ofsajda.

Vranješu je upućena duga  lopta, i snimak pokazuje da je bio u ofsajdu,nakon čega je sam istrčao pred gollmana Zrinjskog i  pogodio za 2:1. Nakon gola je Jakovljević dobio žuti karton zbog uzaludnog protesta.

Ofsajd Vranješa - undefined

Printscreen: Ofsajd Vranješa

Sudija utakmice je bio Luka Bilbija iz Prijedora, sa pomoćnicima Arnelom Novalićem iz Doboj Istoka i  Radislavom Kačavendom iz Bosanske Gradiške.

Trener Zrinjskog Sergej Jakirović je nakon utakmice dao kratku izjavu:

“Nisam vidio ništa i neću ništa da komentarišem. Sve što kažem bit ću kažnjen”.

U narednom kolu Borac igra protiv Željezničara na Grbavici dok će Zrinjski igrati protiv Krupe na svom stadionu. Borac je trenutno vodeći na tabeli sa 60 osvojenih bodova ispred Sarajeva sa 58.