Šta su predstavnici sarajevskih klubova dogovorili s MUP-om KS (VIDEO)

Radiosarajevo.ba
Šta su predstavnici sarajevskih klubova dogovorili s MUP-om KS (VIDEO)

Nakon što je Ministarstvo unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo podnijelo tužbu protiv nekoliko sarajevskih premijerligaša, danas je održan sastanak između predstavnika klubova i ministra Nermina Pećanca.

Naime, MUP je zatražio isplatu dugova od Željezničara, Sarajeva i Olimpica, koji skupa iznose oko milion KM. Predstavnici ovih klubova zajedno su se odlučili boriti protiv tužbe. 

FK Sarajevo, FK Olimpic i FK Željezničar su se zajedničkim pismom obratili Skupštini Kantona Sarajevo s ciljem rješavanja problematike dugova pomenutih klubova prema MUP-u KS i nastavka fakturisanja usluga osiguranja utakmica od strane MUP-a KS prema klubovima takmičarima elitnog ranga bh. fudbala. 

Naveli su kako iznose koje MUP KS potražuje nisu u mogućnosti platiti, te da se jednostavnom analitikom odnosa troškova i prihoda prilikom organizacije utakmica može zaključiti da troškovi uveliko prevazilaze moguće prihode i time otežavaju ionako težak položaj i poslovanje fudbalskih klubova u glavnom gradu Bosne i Hercegovine.

A šta su to danas predstavnici klubova dogovorili s predstavnicima MUP-a KS?

"Mi nismo suprotstavljene strane, već skupa težimo ka rješenju. Teška ekonomska situacija je dovela do ovoga. Tu su bitna dva segmenta: plaćanje i bezbjednost. Plaćanje nije sporno, ali je bitno da se otklone svi problemi vezani za bjezbjednost na stadionu, bezbjednost za gledatelje, za policiju... Mi smo još sedmog januara dali informacije o stanju na stadionima gdje smo rekli sta treba uraditi. Recimo Željezničar je za dva dana uradio više nego za tri godine unazad, što pokazuje da se sve može ako se hoće. Možemo doći do dogovora, ali nema kompromisa po pitanju sigurnosti'', rekao je ministar Pećanac i dodao:

''Sljedeće sedmice ćemo dogovoriti pravilnik/cjenovnik. Sve možemo dogovoriti. Mi poštujemo zakon, nemojte nas ružiti jer poštujemo zakon", zaključio je.

Kakve su komentare nakon današnjeg sastanka imali njegovi preostali učesnici, pogledajte u videosnimci.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije