Remi Srbije i Turske: Kolarov pocrvenio, domaći tim oštećen za penal

Fudbaleri Srbije i Turske remizirali su večeras u Beogradu (0:0) u drugom meču Grupe 3 B Lige nacija.

Iako je Turska od 49. minute imala igrača više na terenu jer je Aleksandar Kolarov zaradio crveni karton, nisu uspjeli zatresti mrežu.

Prvo poluvrijeme proteklo je u prilično dosadnoj igri s obje strane, bez prave šanse.

Najzanimljiviji trenutak desio se u 42. minuti kada je Srbija oštećena za jedanaesterac

Orkun Kokcu je zakačio Nemanju Radonjića, bio je neoprezan tokom starta u šesnaestercu, ali se pištaljka nije čula.

Nakon toga, Aleksandar Mitrović je, nakon pogreške odbrane Turske imao dobru šansu da zatrese mrežu, ali šutirao preko gola.

Drugo poluvrijeme nije dobro počelo za domaći sastav. Crveni karton u 49. minuti dobio je Aleksandar Kolarov. Kapiten Orlova je najprije u finišu prvog poluvremena dobio prvi žuti, da bi početkom drugog spriječio kontru gostiju i zaradio drugi.

Turci su imali više loptu u svom posjedu, napadali su, bili dominantniji tim, no nisu uspjeli zatresti mrežu domaćeg sastava.

Inače, prije utakmice minutom šutnja odata je pošta nedavno preminulim legendama srbijanskog fudbala, Iliji Petkoviću i Vladici Popoviću.

U prvoj utakmici drugog kola Grupe 3 B Lige nacija Rusija je kao gost savladala Mađarsku sa 3:2.

Rusi su odlično odigrali veći dio meča, stekli prednost od 3:0, a onda dozvolili Mađarima da se vrate u igru, ali ne i da dođu do preokreta.

Rusija je prva na tabeli sa šest bodova, Mađarska ima tri, Srbija i Turska imaju po jedan.

U ovoj grupi danas su još igrali Vels i Bugarska (1:0), te Irska i Finska (0:1).

U grupi A Lige nacija, Španija je večeras slavila protiv Ukrajine (4:0), a Nijemci su bili remizirali sa Švicarcima koje s klupe predvodi Sarajlija Vladimir Petković  (1:1).