Skadar: Albanci pobijedili Makedonce i 'oduzeli' im gradove

/ Foto: Telegraf.mk
Burno je bilo u Skandru gdje su prvu utakmicu grupe G kvalifikacija za Svjetsko fudbalsko prvenstvo igrale reprezentacije Albanije i Makedonije.

Utakmica je sinoć prekinuta zbog nevremena u 77. minuti pri rezultatu 1:1, da bi u današnjem produžetku Albanci došli do pobjede 2:1 golom Bekima Balaja u 89. minuti.

Sinoćnju utakmicu obilježila su navijačka prepucavanja. Albanci su najprije izviždali makedonsku himnu a onda i prisvojili makedonske gradove.

Istakli su crvene transparente na kojima je bijelim slovima pisalo Shkupi (Skoplje), Dibra (Debar), Kumanova (Kumanovo), Krusheva (Kruševo), Struga, Tetova (Tetovo), Manastiri (Bitolj), Ohri (Ohrid)…