Sjajan meč u Gabeli po blatnjavom terenu: FK Velež u finišu spašavao se od poraza

0

Utakmice 19. kola m:tel Premijer lige BiH između Veleža i Sloge ponudila je odličan nogomet na teškom terenu u Gabeli.

Konačan rezultat je iznenađujući - gosti iz Doboja odnijeli bod kući, a blizu su bili i pobjede (2:2).

Domaći su poveli već u devetoj minuti. Odlično je centrirao Anđušić, na pravom mjestu se našao Vehabović i poslao loptu u mrežu Dobojlija.

Savez danas odlučuje o imenovanju Sergeja Barbareza na mjesto selektora reprezentacije BiH

Gosti su izjednačili u 29. minuti. Nakon dubinskog pasa Bajrić nije uspio izbiti loptu ispred šesnaesterca, djelovalo je da ga je Uglješa Stevanović čak odgurnuo (sudija Bandić se nije oglasio), a upravo Stevanović je zatim zatresao mrežu udarcem s ruba kaznenog prostora. Veoma diskutabilan pogodak.

[POLUVRIJEME] FK Velež Mostar - FK Sloga Meridian Nakon prvih 45 minuta utakmice između FK Velež i FK Sloga Meridian,...

Posted by FK Velež Mostar on Saturday, November 19, 2022

Gosti su poveli u drugom dijelu. Pogodak za Slogu postigao je mladi Tarik Jašarević u 73. minuti, samo desetak sekundi nakon što je ušao u igru.

Kada se očekivao kraj susreta, Rođeni su pojačali tempo i uspjeli postići gol za 2:2.

[UŽIVO] FK Velež Mostar - FK Sloga Meridian 2:2 85' I G⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️L! Zajmović pogađa za 2:2! BRAVO DŽENANE! BRAVO ROĐENI! Samo jako! Samo zajedno! #musvdg #RođeniZaVječnost #PLBiH

Zajmović je bio strijelac. Igrala se 85. minuta.

Rođeni su pokušali u finišu doći do sva tri boda, ali se rezultat nije mijenjao, iako je sudija meč bio produžio pet minuta.