Široki jednom nogom u drugom pretkolu

Nogometaši Širokog zasluženo su slavili u prvoj utakmici prvog pretkola Europske lige pobijedivši Banants u gostima rezultatom 2:0.

Naš predstavnik je lakše od očekivanog došao do pobjede u prvoj utakmici i tako ga do prolaza u drugo pretkolo i susreta s austrijskim Sturmom, dijeli tek puka formalnost.

Široki je bolje otvorio utakmicu i imao nekoliko prilika. Najprije je udarac probao Štilić, a nešto zatim i Martinović, ali promjene rezultata nije bilo.

Igrala se 41. minuta kada je novo pojačanje tima sa Pecare, Jure Ivanković, pogodio za vodstvo Širokog.

Izabranici Ivice Barbarića na odmor su otišli sa prednošću od 1:0.

U nastavku je Široki ponovno bio bolja tim, a do povećanja prednosti dolaze u 66. minuti preko Rodriguesa. Treba spomenuti da je ovaj igrač na terenu proveo samo nekoliko minuta prije nego što je zabio pogodak za, pokazat će se na kraju, konačnih 2:0.

Uzvrat, u kojem bi naša ekipa trebala samo potvrditi prolaz dalje, igra se 9. 7.

Anorthosis u kojem brani naš Nemanja Supić deklasirao je Käerjéng sa 5:0. Supić kojem je ovo bio debi na kolu Kiprana, nije imao previše posla u ovom susretu.