Široki Brijeg porazio Posušje u 2. kolu Premijer lige BiH: Dosuđen jedanaesterac, crveni karton...

0
FENA

U prvom susretu 2. kola nogometne Premijer lige BiH Široki Brijeg je u Posušju savladao istoimenog domaćina rezultatom 2:1.

Gosti su poveli u 33. minuti preko Daniela Lukića, u 71. je izjednačio Dominik Begić, a pobjedu Širokom donio je u 88. minuti Stephen Chinedu iz jedanaesterca.

Glavni sudac Antonio Bandić pokazao je na bijelu tačku nakon što je neko od domaćih igrao rukom u svom kaznenom prostoru što je izazvalo žestoke proteste Posušaka. Domaći su utakmicu završili s deset igrača nakon što je u sudijskoj nadoknadi Zvonimir Begić dobio drugi žuti karton.

Premijer liga BiH: Velika pobjeda FK Sarajevo, Francis Kyeremeh junak susreta

U okviru drugog kola Premijer lige BiH u subotu, 5. augusta se u Ugljeviku sastaju Zvijezda 09 i Igman Konjic, a u nedjelju, 6. augusta Velež i GOŠK.

Utakmice Sloga - Željezničar, Borac - Sarajevo i Tuzla City - Zrinjski otkazane su zbog europskih obaveza Željezničara, Borca i Zrinjskog.

🏁 | Tri boda s Mokrog Doca za najbolji početak sezone. 🔵⚪️ Bravo, momci! 👏🏻🫶🏻 #samoŠiroki #nksirokibrijeg #samojednoimeširoki