Spektakl u Kolnu: Maestralna Sevilla u finalu pobijedila Inter

Spektakularno finale Europske lige priredili su večeras u njemačkom Kolnu nogometaši Seville i Intera.

U prvom poluvremenu viđena su čak četiri gola, a odlučujući pogodak postignut je u drugom dijelu igre.

Na kraju, pobjednik u velikom finalu Europske lige je španska Sevilla koja je slavila sa 3:2.

Da će finale biti uzbudljivo nagovijestio je jedanaesterac za Inter koji je sviran već u trećoj minuti utakmice. Diego Carlos napravio je nespretan faul u svom šesnaestercu, a strijelac za Inter bio je Romelu Lukaku.

U 12. minuti španski tim je izjednačio. Jesus Navas je poslao precizan centaršut u šestnaesterac. Luuk de Jong se digao iznad odbrane i uputio udarac glavom u desnu stranu gola.

A onda su i poveli u 33. minuti...Luuk de Jong je pobjegao svom čuvaru i ispratio centaršut koji je iz slobodnog udarca uputio Ever Banega. Pucao je snažno glavom uz desnu stativu i zatresao mrežu Italijana.

Za pravi užitak u prvom poluvremenu pobrinuo se Marcelo Brozović nakon savršenog slobodnog udarca.

Hrvat je poslao loptu u šestnaesterac, a Diego Godin je uspio najviše skočiti u blizini bijele točke i odlično udariti loptu glavom koja završava unutar lijeve stative. Igrala se 38. minuta meča, a ovim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme počelo je nešto mirnije.

Oba tima imala su prilike postići gol, ali nisu srljali i jurišali naprijed jer ulog je veliki - europski trofej.

Mreže su mirovale do 73. minute kada je eurogolom Diega Carlosa Sevilla povela sa 3:2!

On je odlučno krenuo na loptu upućenu u šesnaesterac, šutirao je savršeno izvedenim škaricama, a Interov golman Samir Handanovic bio je nemoćan.

Pokušavao se milanski tim vratiti u život, u jednom trenutku lopta se kotrljala po gol-liniji, ali to je bilo sve.

Sevilla je još jednom pokazala da su majstori u osvajanju ovog takmičenja.

Ovo je njihov šesti trofej u ovom takmičenju.