Sarajevo dočekuje Široki, Željo gost Vitezu
Fudbaleri sarajevskog Željezničara po treću ovosezonsku pobjedu putuju u Zenicu gdje će snage odmjeriti s ekipom Viteza.
Vitez je debitant u Premijer ligi i to im je najveći klupski uspjeh i u prvom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine iz Travnika su odnijeli jedan bod, dok su u drugom kolu poraženi na gostovanju kod Borca.
Susret s aktuelnim prvakom će im biti prvi domaći, barem na papiru, jer Vitez svoje utakmice igra u Zenici.
"Prije svega, svima treba biti jasno da Vitez nije slučajno u društvu najboljih. Izuzetno su opasan protivnik, željan dokazivanja, a iza sebe imaju veliki rezultat i mogu slobodno reći da su oni, od svih novopečenih premijerligaša dosad, najbolja ekipa. Sigurno nas ponovo po jednom veoma sparnom i, za utakmicu, teškom vremenu očekuje veoma naporan meč u koji mi ulazimo s ciljem da, naravno, na kraju slavimo", rekao je za Oslobođenje Dino Đurbuzović, koji je privremeno preuzeo funkciju prvog čovjeka na klupi tima s Grbavice.
Sarajevo želi pobjedu
Sarajevo će nakon pobjede nad Zrinjskim i remijem s Slavijom ugostiti neporaženu ekipu Širokog Brijega.
Odbrambeni fudbaler Sarajeva Ivan Tatomirović istakao je kako sve ekipe, pa tako i Široki Brijeg, u utakmicama s Sarajevom imaju dodatni motiv.
"Pod pritiskom smo, što je i normalno nakon ispadanja iz Evrope, ali moramo se znati nositi sa tim i početi pružati bolje partije kako bismo obradovali naše navijače", rekao je Tatomirović.
Gosti s Pecare, koji su u četvrtak igrali meč trećeg pretkola Evropa lige žele ostvariti dobar rezultat protiv Bordo tima u nedjelju na stadionu Aism Ferhatović Hase.
Olimpic dočekuje Borac
Od ostalih susreta treba izdvojiti meč koji će na Otoci igrati Olimpic i Borac. Biće to sudar dva neporažena tima u ovoj sezoni.
Banjalučani, koji su u prva dva kola upisali četiri boda, optimisti su pred gostovanje u Sarajevu.
"Pratio sam rezultate i igre Olimpika i, po meni, pružili su najviše u prva dva kola. Postigli su šest golova, a uz napadačku igru koja ih krasi mogli su još toliko puta zatresti mrežu suparnika. Meč s njima dočekujemo u dobrom raspoloženju, ekipa je odlično trenirala nakon prve dvije utakmice i spremno idemo u Sarajevo, sa željom da se vratimo bar s jednim osvojenim bodom", istaknuo je trener Banjalučana Dragan Jović, objavljeno je na oficijelnom portalu Borca.
Parovi 3. kola Premijer lige BiH
Olimpic - Borac
Vitez - Željezničar
Zvijezda - Zrinjski
Rudar - Slavija
Velež - Leotar
Travnik - Radnik
Mladost - Čelik
Sarajevo - Široki Brijeg
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.