Sarajevo bolje od Viteza, Osmanagiću crveni karton

Radiosarajevo.ba
Sarajevo bolje od Viteza, Osmanagiću crveni karton
/ FOTO: Damir Hajdarbašić, Radiosarajevo.ba

Fudbaleri Sarajeva odigrali su danas prvu utakmicu u 2013. godini. Protivnik je bio prvoplasirani sastav 1. lige Federacije BiH Vitez, a konačan rezultat bio je 1:0 za domaći tim.

Bilo je to prosječna fudbalska predstava u kojoj ni domaći, a ni gosti, nisu opravdali povjerenje više od 200 sarajevskih ljubitelja fudbala.

Sarajevo bilo bolji rival s više izrazitih prilika, a Dragan Jović priliku je dao i novim fudbalerima koji nisu briljirali.

Bordo tim susret je počeo u sastavu: Bandović, Torlak, Dupovac, Tatomirović, Šunjevarić, Todorović, Horton, Tadejević, Suljić, F. Handžić, Melunović.

Vodeći i jedini gol za trenutno drugoplasirani tim Premijer lige BiH postigao je Tatomirović nakon jednog kornera. Igrao se 28. minut susreta.

Imalo je Sarajevo i prije, ali i poslije, vodećeg gola nekoliko zrelih prilika za postizanje gola, ali mreža gostujućeg golmana mirovala.

U drugom dijelu meča najbolju priliku imao je mladi Alem Plakalo, ali je njegov dobar udarac u 70. minuti zaustavila stativa. Sarajevo je i dalje napadalo, a gosti se organizovano branili. Neslavan debi crvenim je kartonom začinio Amer Osmanagić u 75. minuti. (nakon prigovora glavnom sudiji Alečkoviću)

Susret je, dakle završen rezultatom 1:0.

Neuvjerljiva predstava Sarajeva na početku priprema za proljetni dio prvenstva.

Recimo još da su u nastavku za Sarajevo zaigrali: Abidhodžić, Mijušković, Čizmić, Zlatković, Čiva, Radovac, Osmanagić, Plakalo, Račić, Huseinbašić.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije