Sarajevo bolje od Borca, poraz Želje u Gradačcu

Nogometaši Sarajeva su na svom stadionu Asim Ferhatović Hase sa 2:1 savladali su ekipu Borca. Nakon što je prvih 45. minuta proteklo bez pogodaka, gosti u petoj minuti nastavka dolaze u vodstvo, a strijelac za Banjalučane bio je Vranješ.

Deset minuta kasnije domaći igrači poravnavaju na 1:1. Strijelac za Bordo tim bio je Alen Škoro, nekadašnji ljubimac navijača na Koševu.

Potpunu dominaciju igrači Sarajeva iskoristili su u 73. minuti a strijelac je Hadžić.

Gledaoci u Gradačcu prisustvovali su kiši kartona, tuči i minimalnoj pobjedi domaćih. Zvijezda je sa 1:0 savladala sarajevski Željezničar, a strijelac jedinog pogotka bio je Smajlović u 65. minuti.

Nedugo nakon primljenog pogotka igrači Željezničara ostaju sa igračem manje kada je Cocalić zaradio drugi žuti karton. Utakmicu je obilježila tuča u finišu susreta nakon čega je sudija
Živković iz Orašja bio primoran pokazati nekoliko žutih kartona i po crveni karton za obje ekipe. Isključeni su Redžepi iz Željezničara i Matić iz Zvijezde.

Igrači Slavije kao gost savladali su još uvijek aktualnog prvaka države ekipu Modriče.
Vuksanović je doveo goste u vodstvo već u šestoj minuti, a na kraju će se ispostaviti da je to jedini pogodak na utakmici. Modriča će se nakon ove utakmice grčevito boriti za opstanak u društvu najboljih.

Slaviji je na ruku išao i poraz Zrinjskog u gostima kod Slobode od 2:1, te su tako smanjili zaostatak nad prvoplasiranim Plemićima na šest bodova.

Mešić je u 25. minuti doveo Tuzlake u vodstvo, da bi
Nikolić izjednačio u 53. minuti. Slavlje gostiju trajalo je svega četiri minute jer je u 57. minuti Okanović ponovo zatresao mrežu Plemića.

Drugu gostujuću pobjedu u ovom kolu ostvarili su igrači Posušja na gostovanju kod Laktaša. Domaći su poveli preko
Ćorića u 16. minuti, a tri boda Posušju donose Sakan u 39. minuti i Ivanković u 70. minuti susreta.

Posušje je untaoč pobjedi i dalje ostalo na posljednjoj poziciji jer je Velež sa 3:1 na svom terenu savladao Čelika. Od ostalih rezultata treba izdvojiti pobjedu Travnika nad Orašjem od 3:1. Sva tri pogotka za Vezire postigao je psouđeni igrač Peđa Dudić.