Rumunija i BiH ipak igraju pred navijačima: Stiglo i objašnjenje

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine otvorit će kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2026. gostovanjem Rumuniji.
Meč prvog kola grupe H, koji je na programu 21. marta 2025. od 20:45 sati, trebao se igrati bez prisustva navijača. Ipak, Rumuni su u ponedjeljak, 17. februara pojasnili da će biti dozvoljen njihov dolazak na stadion.
Sportski arbitražni sud (CAS) ranije je odbio žalbu Rumuna i meč se trebao igrati pred praznim tribinama.

Barbarez pjesmom poslao poruku nakon pobjede u Bukureštu: 'Snagom diva mi se borimo'
Ipak, Rumunski savez je u ponedjeljak objavio saopćenje u kojem su potvrdili prisustvo navijača.
Kako su naveli, kazna se odnosi na takmičenja pod ingerencijom UEFA-e, tačnije na utakmice kvalifikacija za Europsko prventvo ili Ligu nacija.
Zbog toga će Rumuni imati podršku svojih navijača protiv BiH u utakmici kvalifikacija za SP.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.