Riad Bajić junak pobjede Želje nad Čelikom (FOTO)

Radiosarajevo.ba
Riad Bajić junak pobjede Želje nad Čelikom (FOTO)
/ Foto: Radiosarajevo.ba

Ekipa Željezničara je zabilježila pobjedu u posljednoj utakmici ove polusezone na Grbavici. Izabranici Admira Adžema su savladali zenički Čelik sa 2:1. Ovom pobjedom je prekinut niz Želje od dvije utakmice bez pobjede.

Junak Željezničara je mladi napadač Riad Bajić koji je postigao oba pogotka za Plave.

Već u četvrtoj minuti je Željezničar poveo. Bajić je pogodio nakon odlične asistencije Sadikovića. Čelik se nije nije oporavio od rano primljenog pogotka, a već su imali dva gola zaostatka. Najbolji fudbaler Želje u ovoj polusezoni Tomislav Tomić je oduzeo jednu loptu stoperu gostiju Kojiću te odlično ubacio u kazneni prostor gdje je opet bio Riad Bajić koji je po drugi put savladao Adija Adilovića. Bila je to 23. minuta.

Čelik se tek krajem poluvremena uspio konsolidovati. Kao produkt toga je došao pogodak u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Ognjen Đelmić je pronašao Jovu Kojića koji pogađa mrežu Antolovića za, ispostaviće se konačnih 2:1.

Nastavak utakmice je donio igru na sredini terena. Željezničar je rutinski čuvao prednost. Zeničani su tek u posljednjih petnaestak minuta pokušali doći do izjednačenja, ali im to nije pošlo za rukom.

Sa nova tri boda ekipa Željezničara je jesenji dio prvenstva naše zemlja završila na četvrtoj poziciji sa 30 bodova. Lider Široki Brijeg ima 34 dok je drugo Sarajevo sa dva boda manje od lidera. Treći je Zrinjski sa 31 bodom.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije