Remi u švicarskom derbiju: Jedan "Zmaj" pogodio, drugi pocrvenio

U derbiju 30. kola švicarske Super League ekipe Servettea i St. Gallena su podijelile bodove igrajući neriješeno 1:1.

St. Gallen je poveo u 19. minuti golom Ruflija da bi u 61. minuti na konačnih 1:1 izjednačio Miroslav Stevanović, bh. reprezentativac i bivši igrač Željezničara. Bio je to šesti pogodak Stevanovića u sezoni.

U ovom meču nastupio je još jedan bh. reprezentativac – Ermedin Demirović. Napadač St. Gallena neće po dobru pamtiti derbi jer mu je sudija Urs Schnyder u trećem minute nadoknade dodijelio dva žuta, odnosno crveni karton.

Nakon ove utakmice St. Gallen je preuzeo lidersku poziciju od Young Boysa dok je Servette na četvrtom mjestu švicarske Super League.