Da li se rađa "novi Džeko": Ermedin Demirović postigao dva gola protiv Schalkea

1

Čini se kako Ermedin Demirović polako stasava u pravog fudbalera sa instiktom za gol.

Ove sezone bh. reprezentativac naprosto briljira u dresu svog novog kluba Augsburga. Danas je na gostovanju kod Schalkea bio dvostruki strijelac u velikoj pobjedi njegovog tima rezultatom 3:2.

Demirović je mrežu Schalkea zatresao u osmoj i 21. minuti za vodstvo od 0:2. Kod drugog gola asistirao mu je Berisha.

Premijer liga BiH: Željezničar lovi bodove na Grbavici, Sarajevo protiv Tuzla City

Junak meča u Zenici Ermedin Demirović otkrio kome je posvetio odlučujući gol

Schalke se brzo vraća u susret, jednu odbijenu loptu Terodde posprema u mrežu u 33. minuti za 1:2 i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku Rudari su zaigrali bolje i nagrada stiže u 63. minuti Krauss je iskoristio asistenciju Drexlera i pogodio za 2:2. U 77. minuti Hahn je iskoristio akciju gostiju i na dodavanje Gumnya pogodio za 2:3 i ispostavit će se veliki trijumf Augsburga.

Prije neki dan Demirović je bio strijelac za našu reprezentaciju u meču sa Crnom Gorom od 1:0, a danas je došao već do četvrtog gola.