PSG se poigrava s konkurentima: Show Neymara protiv Bordeauxa

Trebao je to biti derbi, lider protiv trećeplasirane ekipe na tabeli…

No, fudbaleri Paris Saint Germaina su klasu iznad svih u francuskoj League 1. U meču 8. kola Parižani su na Parku prinčeva deklasirali Bordeaux 6:2 i održali tri boda prednosti nad Monacom.

Utakmicu je obilježio spektakularni pogodak za vodstvo PSG-a u 5. minuti. Brazilac Neymar je savladao golmana gostiju Costila iz slobodnog udarca s 30 metara!

Već na kraju prvog poluvremena semafor je pokazivao rezultat 5:1 (2:0 Cavani, 3:0 Meunier, 3:1 Sankhare, 4:1 Neymar, 5:1 Draxler), da bi u nastavku trener PSG-a Unai Emery savjetovao svojim igračima da "podignu ručnu".

U 58. minuti Mbappe je pogodio za 6:1, da bi u posljednjim sekundama Malcolm postavio konačan rezultat.