Prvi poraz Slobode na Tušnju, nastavlja se agonija Čelika

Fena
Fena / Ilustracija
Odigrane su tri utakmice 10. kola Premijer lige BiH.

Sloboda je na Tušnju, pred 2.000 gledalaca, poražena od Radnika iz Bijeljine rezultatom 0:1.

Jedini pogodak na utakmici postigao je u 17. minuti Dušan Martinović udarcem s oko 16 metara. Lopta je prošla kroz noge više igrača, prevarila domaćeg golmana Adnana Bobića i završila u mreži.

Sloboda -Radnik 0:1 by goloviliga

Sloboda je u nastavku utakmice bila bolji rival, ali domaći nisu uspjeli savladati bijeljinskog golmana Mladena Lučića, iako su debitant na Tušnju Ivan Fatić i Aleksandar Subić bili u prilici da postignu gol barem za neriješen ishod.

Svega 300 gledalca vidjelo je na Bilinom polju nastavak agonije Čelika: Bodove iz Zenice ovaj put odnosi Krupa. Novajlija u ligi pobijedio je rezultatom 2:1 (Kajkut i Ljubenović za Krupu, Marković za Čelik).

Rezultati: Vitez - Olimpic 0:0; Sloboda - Radnik 0:1; Čelik - Krupa 1:2; Zrinjski - Mladost (19.00).

Sutra igraju: Široki Brijeg - Sarajevo (19.00), Željezničar - Metalleghe (19.00).

Tabela: Zrinjski 20 (-1), Radnik 18, Sarajevo 16 (-1), Krupa 15, Mladost 15 (-1), Sloboda 15, Široki Brijeg 12 (-1), Željezničar 12 (-1), Vitez 12, Metalleghe 11 (-1), Olimpic 5, Čelik 5.