Procurio snimak incidenta: Jose Mourinho sačekao sudiju na parkingu pa ga vrijeđao

1

Nogometaši Seville po sedmi put su osvojili Europsku ligu, u finalnom susretu u Budimpešti španjolska ekipa je pobijedila Romu nakon penala sa 5:2 (1:1, 1:1).

Nakon 90 minuta rezultat je bio 1:1, a isti je rezultat ostao i nakon 120 minuta. Tokom izvođenja penala svi su izvođači Seville bili precizni, redom su pogađali Ocampos, Lamela, Rakitić i Montiel za slavlje.

U ekipi Rome je pogodio samo Cristante, dok je potom udarac Mancinija obranio Bono, a Ibanez je pogodio stativu.

Suđenje za planiranje terorističkog napada u Zenici: Pročitane poruke s mobitela osumnjičenog

Engleski sudac Anthony Taylor podijelio je 14 žutih kartona. Trener Rome Jose Mourinho nije bio sretan suđenjem.

"Bila je to muška utakmica sa sucem za kojeg se činilo kao da je iz Španjolske. Nepravedno je to što je Lamela trebao dobiti drugi žuti karton, a onda je u raspucavanju zabio gol iz penala", poručio je portugalski trener.

Eskalacija se dogodila na parkingu kada je Mourinho vidio Taylora i izvrijeđao ga.

"Čestitam, ti j**ena sramoto!", vikao je Mourinho.