Premijer liga BiH: FK Velež pred kraj meča 'isčupao' bod protiv Igmana u Mostaru

0

Velež i Igman su odmjerili snage u utakmici 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a konačni rezultat utakmice je bio 1:1.

Utakmicu je bolje otvorila ekipa iz Konjica koja je već u trećoj minuti zatresla mrežu Veleža, a strijelac za Igman je bio Denković.

Brzo su zaprijetili i domoćini preko Gruzijca Guliashvilla, ali golman Igmana Ćeman je bio na visini zadatka.

Rukometna reprezentacija BiH ima novog kapitena

Velež je napravio pritisak na odbranu gostiju, Đorić i Vehabović su pokušali da savladaju Ćemana, ipak ostalo je 0:1.

Odlična prilika u 28. minuti za Velež pokušao je Hrkać, lopta se na kraju odbila do Haskića, kojem lopta odlazi pored gola, na kraju je sviran ofsajd.

⏸ • POLUVRIJEME FK Velež 0:1 FK Igman ⚽️ Denković

Posted by FK Igman Konjic on Sunday, December 17, 2023

Veliki pritisak pravili su Rođeni, ali Ćeman je odlično branio i u 39. minuti.

U finišu prvog poluvremena Šikalo je uputio dobar udarac, ali ponovo brani odlično razpoloženi Ćeman.

Velež je krenuo ofanzivno u drugom poluvremenu, a prvu priliku za domaće je imao Suljić koji je pokušao glavom, ali lopta je otišla preko gola.

U 59. minuti pokušao je Nermin Hakić glavom, ali i ta lopta odlazi preko gola.

Omar Pršeš je pokušao iz slobodnog udarca, ali ponovo se istakao fenomenalni Ćeman koji odlično čuvao mrežu svoje ekipe.

[UŽIVO] FK Velež Mostar - FK Igman Konjic 1:1 88' I G⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️L! Ante Hrkać pogađa za 1:1. BRAVO ANTE!! BRAVO ROĐENI! Samo jako! Samo zajedno! #musvdg #PLBiH

Posted by FK Velež Mostar on Sunday, December 17, 2023

Jedna od najboljih prilika na utakmici je bila u 67. minuti preko Halilovića, koji je šutirao ali je u posljednjim sekundama Hebibović blokirao njegov udarac.

U 89. minuti Ćeman je savladan, Hrkać je uspio izjednačiti na 1:1.

Enes Sipović nakon odlične partije zbog prigovora dobija direktan crveni karton.

Utakmica je završena rezultatom 1:1.