Prijatelju, gdje ćeš na Bosanca?! Van Dijk pokušao zastrašiti Peljtu, pa se ubrzo pokajao

1

Najboljem bh. arbitru Irfanu Peljti dodijeljena je velika odgovornost budući da je dijelio pravdu na susretu nogometnih reprezentacije Irske i Nizozemske.

Oranje je upisalo tri boda rezultatom 2:1 u sklopu 6. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a Irfan Peljto je dosudio dva kaznena udarca.

Iz jednog takvog poveli su Irci u 4. minutu nakon što je Virgil Van Dijk evidentno rukom igrao u svom šesnaestercu, što nije promaklo bh. arbitru.

Srbijanski analitičar o Konakoviću: Taj nespretni centar dao je legitimitet Vučiću

Ubrzo je dodijeljen penal za domaćina, a Van Dijk je u već prepoznatljivom stilu pokušao ući u raspravu sa Peljtom, kao što to ima slučaj raditi sa sudijama u Premiershipu.

No, ubrzo se povukao jer je uvidio da je Peljto i više nego ozbiljan i da nema namjeru ulaziti u verbalne okršaje, te tako stvarati još veću tenziju na terenu.

Peljto je naredni penal svirao u 19. minutu kada je srušen Gakpo, a isti igrač je i pogodio za izjednačenje, da bi Weghorst u 56. donio potpuni preokret i pobjedu svom timu.