Prijateljski meč: Željezničar i Mladost DK remizirali u prvom testu Plavih

Na stadionu Grbavica odigrana je pripremna utakmica između FK Željezničar i FK Mladost Doboj Kakanj.

Za navijače je bila otvorena južna tribina, a oko 500 gledalaca vidjelo je borbenu utakmicu u kojoj nije bilo golova.

Bio je to prvi test za Željezničar, a nakon početnog ispitivanja snaga i nekoliko poluprilika prva je prijetila Mladost. U 22. minuti Burak se našao u velikoj šansi, ali vrlo loše je šutirao iz dobre pozicije.

Nakon toga i Željo je imao nekoliko solidnih pokušaja preko Dacića i Krpića, ali bez prave opasnosti po gol Velića. Biber je u finišu prijetio iz daljine Eriću, ali novi golman Plavih bio je priseban.

U nastavku su šansu za igru dobili i drugi igrači u obje ekipe, a Željezničar je bio bolji nešto bolji rival. U 63. minuti Zajmović je uzdrmao prečku, a samo šest minuta kasnije na drugoj strani Hrustanović je bio oči u oči sa Kjosevskim, lobovao ga je, ali lopta je prohujala pored stative.

Do kraja je šansu imao i Ramović devet minuta prije kraja, ali je sjajno reagovao Abdulahović i ostalo je 0:0.