Preuzeli vrh tabele: Barcelona osramotila Alaves

/ Foto: fcbarcelona.com
Alaves je na svom stadionu dočekao Barcelonu u nadi da će uspjeti ponoviti rezultat iz prvog dijela sezone, kada su senzacionalno slavili na Nou Campu.

I stajali su dobro do 37. minute, imali čak i jednu veliku priliku preko Thea Hernandeza, ali Ter Stegen brani.

Ipak, u 37. minuti Barcelona uspijeva slomiti otpor domaćih. Sve je krenulo od Neymara, Vidal asistira, a Suarez lagano pogađa za 0 - 1.

Samo tri minute kasnije, Barcelona ima 0 - 2, strijelac je Neymar.

Zadnju nadu igračima Alavesa ubio je Messi pogotkom za 0 - 3 u 59. minuti.

Četiri minute kasnije, Alexis postiže autogol i to je 0 - 4, a kao da to nije dovoljno, već u 65. minuti Rakitić pogađa za velikih 0 - 5.

Ipak, ni tu nije kraj mukama za Alaves. Suarez je u 68. minuti ponovo zatresao mrežu i postavio sramotnih 0 - 6.

Ovom pobjedom Barcelona barem nakratko zauzima vodeću poziciju u španskom prvenstvu, a Alaves je sada 12.