Premijer liga BiH: Velež pobijedio u mostarskom derbiju, meč u sjeni nereda na tribinama

5

U meču 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, FK Velež je pobijedio HŠK Zrinjski, a rezultat je glasio 3:0.

Iako je Velež odigrao fantastičan meč i nadigrao svoje gradske rivale, njihova igra će ostati u sjeni zbog sukoba navijača HŠK Zrinjski s policijom, koji je čak doveo do jednog prekida utakmice.

Utakmica se prekidala i zbog transparenta navijača FK Velež, a drugo poluvrijeme je ipak bilo bez većih incidenata.

Iz Tužilaštva o ubistvu u Gradačcu: Otkriveni identiteti i šta je pronađeno na mjestu zločina

Pobjedu za Velež su donijeli Nermin Haskić (41. minut) te Giorgi Guliashvili (52. i 78. minut), a i pored pogodaka, Rođeni su imali i veliki broj drugih prilika. Treba istaći i da je Filip Bradarić u 90. minuti dobio crveni karton.

Ovom pobjedom, FK Velež je prišao samo na bod razlike od svog gradskog rivala, te se nalazi na četvrtom mjestu. HŠK Zrinjski ipak ima utakmicu manje, ali su ovim porazom još dalje od prvog mjesta, kojeg suvereno drži FK Borac.