Premijer liga BiH | Borac u derbiju nadigrao Željezničar, gol Kvržića za tri boda

0

Borac je na domaćem terenu u okviru 10. kola ugostio Željezničar, a nakon 90 minuta derbija u Banjoj Luci i velike borbe, domaći tim je slavio minimalnu pobjedu od 1:0.

Borac je sa ovom pobjedom i nova tri boda ponovo na drugom mjestu na tabeli sa 22 boda koliko ima i prvoplasirani Zrinjski.

Željezničar je ostao na četvrtom mjestu sa 17 boda i ispred Plavih sa Grbavice je još samo Sarajevo (21 bod).

Epilog nereda u Mostaru: Veliki broj povrijeđenih u bolnici  - za tučnjavu i nerede kriv - grafit!?

Epilog nereda u Mostaru: Veliki broj povrijeđenih u bolnici - za tučnjavu i nerede kriv - grafit!?

Prvo poluvrijeme

Od samog početka igrači Borca su krenuli prilično ofanzivno.

Prvo je zaprijetio Vranješ, a nakon njega i Nikolov, da bi u 15. minuti najozbiljnije zaprijetio Ogrinec, Muftić je sjajno odbranio njegov pokušaj.

Muftić je nastavio sa dobrom partijom, polovinom prvog dijela kada je odbranio i udarac Caroline.

Gosti su uspjeli preuzeti inicijativu, u drugom dijelu prvog poluvremena, ali baš u tom periodu kada su imali više loptu u svom posjedu domaćin dolazi do vodstva.

Neometani Kvržić se odlično snašao nakon jednog centaršuta i svojim drugim golom u sezoni donio prednost Borcu. Igrala se 36. minuta, 1:0 za Borac.

Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata pa je Borac sa minimalnom prednošću otišao na odmor.

Drugo poluvrijeme

U 51. minuti zaprijetili su gosti, Cvetanoski je šutirao, Manojlović je odlično obranio, ali je pomoćni sudija nakon raspleta akcije signalizirao nedozvoljenu poziciju. U drugom dijelu najviše posla imao je sudija Kazlagić koji je dodijelio tri žuta kartona.

Dva u redovima gostiju (Marković, Hiroš), a jedan za domaće (Nikolov). Do kraja susreta Željezničar je napadao, igrao dosta ofanzivnije, ali se rezultat nije mijenjao.

Ostalo je 1:0 za Borac i nova tri boda u utrci za prvaka Bosne i Hercegovine.