Prelijepa noć na Bilinom polju: Zmajevi na krilima Dedića i Krunića pobjedom krenuli prema EURO 2024

2
A. Sokolović

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je fantastičnu utakmicu u Zenici i sa 3:0 na startu kvalifikacija za Europsko prvenstvo pobijedila Island.

Zmajevi su na krimila Amara Dedića i Radeta Krunića odigrali sjajan meč na Bilinom polju i razveselili 10.000 navijača koji nisu štedjeli grla svih 90 minuta.

Selektor Faruk Hadžibegić izveo je tim bez Edina Džeke, koji je prema saznanjima portala Radiosarajevo.ba, izostao zbog povrede leđa, svega sat i po prije početka susreta, kada se očekivalo da će biti u startnoj postavi.

Optužen Admir Lekić: Pretukao bivšu djevojku i zapalio vozilo njene majke u Sarajevu

Zmajevi su odigrali sjajnih 45 minuta u Zenici. Rekli bismo najboljih u posljednjih 10 godina na Bilinom polju.

Krenulo je odlično. Stvorili smo prve dvije prilike preko Demirovića i Gazibegovića. Bili smo blizu vodstva, ali nismo imali sreće.

UŽIVO / Kvalifikacije za Europsko prvenstvo: Bosna i Hercegovina - Island 3:0

1. No, ona se osmijehnula u 13. minuti. Amar Dedić je pokrenuo akciju, centrirao u srce kaznenog prostora Islanda, gdje je snalažljiv bio Rade Krunić i postigao gol za 1:0.

Zmajevi su u prvih 45 minuta napadali iz minuta u minut. Do drugog gola u 40. minuti stvarali smo akcije, pucali prema golu gostiju i čekali taj drugi gol.

Preslikana akcija iz 13. minute, s tim da je ovoga puta u akciji učestvovao i Prevljak, koji je bio izblokiran. Rade Krunić nije i ponovo se zatresla mreža Islanđana. 2:0 za Zmajeve.

⚽️⚽️ GOL, GOL, GOL... Ponovo Rade Krunić postiže pogodak... Bravo Zmajevi... #NFSBiH #zmajevi #reprezentacijabih #euro2024qualfiers #EURO2024

Posted by Nogometni savez Bosne i Hercegovine on Thursday, March 23, 2023

U drugom dijelu malo je igra pala. Islanđani su imali više lopštu u nogama. Napravili dva kornera, bez promjene rezultata i povukli se.

BiH vs Island

Onda smo vidjeli najljepši gol na utakmici. Igrala se 63. minuta - Amar Dedić je opalio "bombu" sa 20 metara i lopta je završila u mreži Islanđana. Majstorski. Bravo.

⚽️⚽️⚽️ GOOOOL!!!! Amar Dedić za 3:0. Zaslužio je ovaj gol večeras! 🇧🇦🇧🇦🇧🇦🇧🇦

Nakon gola - igra se smirila. Selektori su mijenjali igrače, a Hadžibegić donio odluku da odmori Džeku. Nije bilo ni potrebe da igra, važniji nam je u nedjelju u Bratislavi.

Pred kraj meča u Zenici iz Bratislave je stigla lijepa vijest - Slovačka je odigrala 0:0 protiv Luksemburga.

Naredni meč Zmajevi igraju već u nedjelju, kada nas čeka gostovanje u Slovačkoj. Meč je na rasporedu u 20.45 sati, uz tekstualni prijenos na portalu Radiosarajevo.ba.