UŽIVO: Grčka - Bosna i Hercegovina 1:1

/ FSBiH
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras će na stadionu Georgios Karaiskakis u Pireju odmjeriti snage s Grčkom u četvrtom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.
90'+5

Tzavellas je izjednačio u posljednjem napadu Grka na utakmici.

90'+3

Žuti karton za Jajala.

90'+1

Pet minuta nadoknade vremena u Pireju.

90'

Šunjić otklanja opasnost ispred Mitrogloua u posljednjem trenutku.

90'

Igra se 90. minuta na stadionu Karaiskakis.

84'

Milan Đurić mijenja Vedada Ibiševića.

81'

Odičan pokušaj Ibiševića odlazi preko prečke gola Karnezisa.

79'

Crveni karton za Edina Džeku. A crveni karton je dobio i Papadopoulos.

77'

Gužva na terenu nakon duela Džeke i Papastathopoulosa.

74'

Sjajna lopta Lulića za Pjanića, ali fudbaler Juventusa iz odlične pozicije loše šutira.

72'

Šunjić odlično interveniše i otklanja opasnost ispred našeg gola.

69'

Spahić zbog povrede izlazi iz igre, zamijenit će ga Toni Šunjić.

68'

Emir Spahić je dobio udarac u koljeno i trenutno mu se ukazuje pomoć.

67'

Odličan pokušaj Edina Džeke, ali je Karnezis opet siguran. Novi korner za našu reprezentaciju.

65'

Treći žuti karton za našu reprezentaciju. Hajrović je upisan u Erikssonovu bilježnicu.

64'

Pokušaj Mantalosa zaustavio je Begović.

62'

Džeko je srušen u šesnaestercu, ali se Eriksson nije oglasio, samo korner za našu reprezentaciju.

59'

Korner za Grke, ali je Begović siguran.

58'

Prekršaj Miralema Pjanića na sredini terena.

55'

Fantastična odbrana Asmira Begovića, koji uz pomoć stative zaustavlja pokuša Fortounisa.

52'

Drugi korner za našu reprezentaciju.

48'

Hajrović odlično uposlio Džeku, ali je Papadopoulos odlično intervenisao.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme u Pireju.

21:35

Kraj prvog poluvremena u Pireju. Odlična igra naše reprezentacije i vodstvo golom Miralema Pjanića iz slobodnog udarca.

45'+2

Fantastična odbrana Asmira Begovića nakon što je Mitroglou izašao sam pred njega.

45'

Igrat će se četiri minute nadoknade u prvom poluvremenu.

42'

Stafylidis je prvi reprezentativac Grčke koji je dobio žuti karton, nakon što je napravio prekršaj nad Džekom na sredini terena.

40'

Mnogo bolja igra naše reprezentacije. Pet minuta do kraja regularnog dijela prvog poluvremena.

37'

Nastavljena je utakmica na Karaiskakisu.

33'

Bakljada među našim navijačima, Eriksson je prekinuo utakmicu, ali će ona uskoro biti nastavljena.

32'

Kakav pogodak Miralema Pjanića. Izveo je slobdni udarac, pogodio stativu, a lopta se od Karnezisa odbila u mrežu.

32'

GOOOOOOOOOOOOOOOL!

31'

Slobodan udarac za našu reprezentaciju. Odlična prilika za Miralema Pjanića.

30'

Prvi korner na utakmici izvest će naša reprezentacija.

27'

Centaršut Pjanića prema Džeki, ali lopta odlazi pored gola Grka.

24'

Hajrović je pronašao Edina Džeku, a udarac kapitena ovaj put odlazi preko prečke.

22'

Džeko je pokušao, ali njegov udarac bez problema zaustavlja Karnezis.

20'

Fantastičan pokušaj Hajrovića odlazi pored desne stative Karnezisovog gola.

17'

Pjanić je uposlio Džeku, ali kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine nije se najbolje snašao.

16'

Reprezentacija Bosne i Hercegovine diktira tempo utakmice u posljednjih nekoliko minuta.

13'

Opasan centaršut Grka, ali mreža Begovića miruje.

11'

Žuti karton dobio je Edin Džeko. Bit će prekršaj i dobra prilika za Grčku. Dvije minute ranije žuti karton dobio je Emir Spahić.

9'

Nema velikih uzbuđenja na otvaranju utakmice.

5'

Centaršut Torosidisa bez problema je zaustavio Begović.

2'

Prvi udarac u okvir gola Grčke. Ibišević je pokušao, ali je Karnezis siguran.

1'

Počela je utakmica na stadionu Karaiskakis. Sretno Zmajevi!

20:40

U toku je intoniranje himni, utakmica počinje za pet minuta.

20:35

"Obje reprezentacije su pod malim pritiskom. Njihova prednost je što igraju pred svojim navijačima, ali im može biti i dodatni pritisak. Svih nas 11 koji izađemo na teren sutra moramo biti maksimalno skoncentrisani i jedino tako možemo doći do povoljnog rezultata", rekao je uoči utakmice kapiten reprezentacije Edin Džeko.

20:30

Selektor Baždarević i njegov tim uspjeli su sanirati nekoliko povreda, a ekipi se u Atini priključio i Sead Kolašinac, koji je dio priprema odrađen u Zenici propustio zbog lakših zdravstvenih problema. Međutim u Atini je Edin Višća povrijedio stopalo i neće biti na raspolaganju selektoru Baždareviću. Umjesto njega u tim je naknadno uvršten Miroslav Stevanović.

20:25

S Grcima smo igrali sedam puta, a upisali smo samo jednu pobjedu. Grčka je slavila četiri puta, dok su dvije utakmice završene rezultatom 0:0.

20:20

Naš najbolji tim slavio je protiv Estonije (5:0) i Kipra (2:0), a poražen je od Belgije (4:0).

20:15

Grčka u ovaj susret ulazi s maksimalnim učinkom nakon tri odigrana kola. Bili su bolji od Gibraltara (1:4), Kipra (2:0) i Estonije (2:0).

20:10

Selektor Grčke, Michael Skibbe odlučio se za sljedećih 11 fudbalera:

Karnezis, Maniatis, Tzavellas, Papadopoulos, Fortunis, Mitroglou, Torosidis, Papastathopoulos, Mantalos, Stafylidis, Samaris.

20:05

Selektor Mehmed Baždarević odlučio se za sljedećih 11:

Begović, Spahić, Kolašinac, Vranješ, Ibišević, Pjanić, Džeko, Lulić, Zukanović, Hajrović, Jajalo.

20:00

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba dobrodošli na tekstualni prenos utakmice četvrtog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji između Grčke i Bosne i Hercegovine.