Povrijeđena dva Crnogorca, očekuju se novi neredi

Radiosarajevo.ba
Povrijeđena dva Crnogorca, očekuju se novi neredi

Veliki navijački neredi bijesne u Skoplju par sati prije fudbalske utakmice Makedonije i Srbije. Kako je i najavljeno, više hiljada pristalica gostujućeg selekcije doputovalo je danas u podnevnim satima u makedonsku prijestolnicu, a do izgreda je došlo nešto prije 13:00 sati.
 
U sukobu su teže ozlijeđena dva Crnogorca koji, prema navodima srbijanskih medija, u Skoplje nisu doputovali kao navijači gostujućeg tima. 
 
Zbog težih ozljeda, već su zbrinuti u Gradskoj bolnici u Skoplju.
 
Očekuju se novi incidenti, ali ne između domaćih i gostujućih navijača već zbog eventualnih konflikata s Albancima koji su veoma brojni u glavnom gradu ove bivše jugoslovenske republike
 
Veliki broj pripadnika snaga sigurnosti od jutros patrolira ulicama glavnog grada Makedonije, a najavljeni su novi sukobi. 
 
 

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije