Povratak 'đavola': Belgija najzad pokazala kvalitet, 3:0 protiv slabih Iraca

/ Treći pogodak Belgije (EPA)
Reprezentacija Belgije vratila se u trku za plasman u drugu rundu takmičenja na Europskom prvenstvu ubjedljivom pobjedom nad Irskom 3:0 u Bordeauxu.

Od samog početka "crveni đavoli" krenuli su s namjerom da zapuše usta kritičarima koji su ih "pokopali" nakon ubjedljivog poraza na startu od Italije.

U prvom poluvremenu Belgijanci su imali nekoliko odličnih prilika ali je mreža Darrena Randolpha ostala netaknuta.

Irski bedem popustio je u 48. minutu. Kevin de Bruyne je pronašao Romelua Lukakua a ovaj pogodio lijevi donji ugao gola Irske. Drugi pogodak sjajnim udarcem glavom postigao je Axel Witsel u 61. minuti.

U 70. minuti najljepša akcija na utakmici: Munjevita belgijska kontra, Eden Hazard je pretrčao s loptom pola terena, uposlio Lukakua kome nije bilo teško da postigne svoj drugi a treći pogodak za Belgiju.

Grupa E

Rezultati: Irska – Švedska 1:1, Italija – Belgija 2:0, Italija – Švedska 1:0, Belgija – Irska 3:0

Tabela: Italija 6, Belgija 3, Švedska 1, Irska 1.