Miralem Pjanić citirao legendu Željezničara: "Svetinja na srcu"

0

"Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš", poruka je koju je Miralem Pjanić, zvijezda Barcelone, poslao nakon pobjede protiv Athletica (2:1).

Ovo su riječi legendarnog igrača Željezničara, ali i Bosne i Hercegovine, Josipa Katalinskog Škije, koji je za Plave ubilježio 269 nastupa i postigao 48 golova.

Barcelona je u susretu 21. kola španske Primere savladala Athletico Bilbao sa 2:1.

Barca je povela u 20. minuti susreta prekrasnim pogotkom Lionela Messija iz slobodnog udarca.

Kasnije je Alba nesretno zatresao mrežu svog tima za 1:1, da bi Antoine Griezmann u 74. minuti postigao gol za konačnih 2:1.

Pjanić je odigrao veoma dobar meč, bio je jedan od najboljih na terenu, ali ga je Koeman odlučio izvesti u 67. minuti i umjesto njega uvesti Sergi Roberta.