Ponovo smo strahovali za Velež, ali Rođeni su nas obradovali!

1

Fudbaleri Veleža plasirali su se u drugo pretkolo Konferencijske lige nakon što su večeras pobijedili s 2:1 na gostovanju kod Coleraine.

Coleraine je krenuo nešto agresivnije u ovaj meč, ali nije mu se to na početku isplatilo.

Velež inicjativu preuzima nakon pet minuta susreta i vrlo brzo uspijeva da stvori nekoliko velikih šansi.

Prvo je golu domaćina zaprijetio Brandao, potom dva puta Ovčina, ali domaći su se spašavali kako su znali i umjeli.

Utisak u tim trenucima je bio da gol Coleraine 'visi u zraku', ali onda je uslijedio pravi šok.

U 33. minuti, nakon ubačaja s lijeve strane, Shalvin je najviši u skoku i matira Bogdanovića za 1:0.

Velež je nastavio poslije toga s napadima i u 45. minuti je imao novu veliku priliku. Zajmović je pokušao, ali Deane nekako brani.

Na samom startu drugog poluvremena nova velika šansa za domaće. Shalvin je opet mogao da šokira armiju navijača Veleža, ali srećom iz izgledne pozicije je promašio čitav gol.

Velež kao da je to probudilo pa je u nastavku zaigrao daleko bolje.

To se isplatilo već u 54. minuti kada Brandao šutira, lopta kači jednog igrača domaćih i završava u golu za 1:1.

Nastavio je Velež i poslije toga s napadima. Dvije minute nakon gola Rođeni su iz kornera imali priliku, ali izblokirano je to.

U 61. minuti velika šansa za Zajmovića, ali šut odlazi pored gola. Poslije toga ponovo pokušava Brandao, ali ovog puta pored gola.

Meč je definitivno riješen u 71. minuti kada Nemanja Anđušić pogađa s distance za konačnih 1:2.

Velež će u drugom pretkolu igrati protiv AEK-a.