Pojavile se dvije lopte na terenu, a Chelsea postigao gol: Sudija ga je priznao

0
Printscreen / Dvije lopte na terenu

Chelsea je danas na Stamford Bridgeu u šesnaestini finala FA Kupa sa 3:1 nadigrao Luton.

Sva tri gola postigao je raspoloženi Tammy Abraham, koji je postigao hat-trick, pošto je pogađao u 11., 17. i 74. minuti.

Zanimljivo, Abraham je prvi gol postigao kada su dvije lopte bile na terenu. Igrači Lutona su protestirali, ali je arbitar s pravom pokazao na centra, jer druga lopta koja je bila na igralištu nije utjecala na akciju iz koje je Abraham prvi put zatresao mrežu gostiju

Jedini gol za goste je postigao Clark u 30. minuti, a tada je rezervni golman Plavaca Kepa još jednom pokazao zašto ga je Frank Lampard preselio na klupu, iako je Španac nekad plaćen vrtoglavih 80 miliona eura.

Clark je šutirao iskora gotovo direktno u Kepu, ali golman Chelseaja je užasno reagirao i lopta je završila u mreži.