Bosna i Hercegovina: Nemanja Supić, Džemal Berberović, Safet Nadarević, Boris Pandža, Emir Spahić, Sanel Jahić, Elvir Rahimić, Samir Muratović, Zvjezdan Misimović, Senijad Ibričić, Edin Džeko.

Belgija:
Stijn Stijnen, Axel Witsel, Gill Swerts, Timmy Simons, Kevin Mirallas, Moussa Dembele, Gaby Mudingayi, Vincent Kompany, Thomas Vermaelen, Marouane Fellaini, Wesley Sonck.

Sudija: Vladimir Hrinak (Slovačka).

Utakmica je počela u 20:45 na stadionu Bilino Polje u Zenici, nakon minute ćutanja za poginule na stadionu u Abidžanu. Zelena površina stadiona je mokra jer je pred početak utakmice u Zenici pala slaba kiša.

Nadajmo se da činjenica da je pred početak utakmice u Zenici, Turska povela 1:0 protiv Španije u Istanbulu neće umanjiti borbenost naših igrača.

U 12. minuti Džeko je dao gol glavom. Nepune tri minute nakon toga, Džeko opet dolazi u posjed lopte i puca sa 12 metara - i to je drugi gol za BiH.

Ovim pogotkom Džeko je postao najboji strijelac u kvalifikacijama.

Svjedoci javljaju da su ova dva fantastična gola ispraćena euforično, ali dostojanstveno - bez nedozvoljenih sredstava "radovanja".

U 34. minuti belgijanci izveode korner sa lijeve strane, ali bez pogotka, a u 36 imaju najveću šansu od početka utakmice, no lopta je prošla pored Supićeve lijeve stative.

Istovremeno stiže vijest da su Španci izjednačili u 62. minuti.

U isto vrijeme kada je na Bilinom Polju započelo drugo poluvrijeme, u Istanbulu su slavili Španci, jer su postigli drugi gol - što je i konačan rezultat utakmice. Španci sada imaju 18 bodova.

U 52. minuti Misimović gađa iz slobodnog udarca, ali lopta završava u živom zidu.
Žuti karton dobija Gill
Sweerts, a nakon njega i Misimoivć - pa neće moći igrati protiv Armenije.
Iz igre izlazi Gaby Mudingayi, a ulazi Tom de Sutter

U 57. minuti Felaini šutira glavom prema našem golu, no na svu sreću biva ometen.

U 59. minuti crveni karton dobio je Axel Witsel, zbog grubog starta nad Ibričićem.

U 64. minuti Džeko je izašao sam na golmana, ali mu je on preuzeo loptu.

Još jedan žuti karton - ovaj put za Jahića.

Belgijanci veoma dobro glavom šutiraju na gol u 67. minuti, no, na sreću, Supić brani. Nakon ove akcije, Supić se žali na povredu zadnje lože.

U 73. minuti izmjena u timu Belgije.

U posjedu lopte omjer je 41 : 59 u korist Belgije

U 77. minuti iz igre izlazi Senijad Ibričić a ulazi Miralem Pjanić.

Treba izdražati još desetak minuta i smiješi nam se baraž.

U 84. minuti velika gužva pred našim golom, ali na svu sreću lopta prelazi preko gola.

U 88. minuti Samir Muratović napušta igru, a ulazi Zlatan Bajramović

U 88. minuti Swerts daje gol za Belgiju. Rezultat je 2:1

U 90. minuti Nemanja Sutić dobija žuti karton zbog razvlačenja igre.
Igraju se još 4 minute sudijske nadoknade

U zadnjoj minuti sudijske nadoknade u igru ulazi Marko Topić, umjesto Edina Džeke.

Kraj utakmice sa rezultatom 2:1 za Bosnu i Hercegovinu