Prošlo je 12 godina: Na današnji dan BiH ostvarila prvu pobjedu na velikom takmičenju

0
Radiosarajevo.ba
Prošlo je 12 godina: Na današnji dan BiH ostvarila prvu pobjedu na velikom takmičenju
Foto: Nogometni savez BiH / BiH bolja od Irana

Na današnji dan, 25. juna 2014. godine, fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je svoju prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu, savladavši Iran rezultatom 3:1 u trećem kolu grupne faze Mundijala u Brazilu.

Strijelci za Zmajeve bili su Edin Džeko (23'), Miralem Pjanić (59') i Avdija Vršajević (83'), objavio je Nogometni savez BiH.

"Ovom pobjedom naša reprezentacija ispisala je historiju i ostavila trag na svjetskoj fudbalskoj sceni.

Pitali smo bh. političare ko im je najbolji igrač među Zmajevima: "Svaki onaj koji nosi grb BiH"

Pitali smo bh. političare ko im je najbolji igrač među Zmajevima: "Svaki onaj koji nosi grb BiH"

Ponosni smo na generaciju koja nam je donijela trenutke radosti i ponosa.

Dvanaest godina kasnije, pobjeda istim rezultatom donijela nam je plasman u eliminacionu fazu prvenstva", poručili su iz N/FS BiH.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije