Plavi voz sve dalje od vrha tabele: Težak poraz Željezničara u Tuzli

1

Željezničar je i u subotu, 2. decembra, nastavio da "tone" na tabeli Premijer lige Bosne i Hercegovine i sve dalje je od vrha tabele.

Krivci za novi debakl Plabih sa Grbavice su momci Adnana Osmanhdžića, nogometaši Tuzla Cityja, koji su sa 3:0 porazili bivšeg prvaka naše zemlje.

Sve je u okviru 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine bilo gotovo za 45 minuta. Željezničar je ove sezone jedini tim, uz Zvijezdu 09, koji ne zna za gostujuću pobjedu.

Nove informacije: Potraga za rudarom kojeg je zatrpala zemlja u Mramoru još traje, pronađen alat

Tuzlaci su imali sjajan početak i za svega četiri minuta postigli dva gola.

Prvo je Nukić odlično reagirao i matirao Muftića, nakon velike greške Rustemovića.

U petom minutu utakmice domaći su vodili 2:0. Mehanović je prvo pucao, Muftić odbranio, da bi nakon toga Nukić prvi došao do lopte i poslao je u mrežu Željezničara za 2:0 za Tuzla City.

Pokušali su Plavi preko Krpić, koji je šutirao glavom u 19. minuti utakmice, ali je lopta otišla pored gola golmana Lolića.

U 20. minuti je šutirao i Amoah, ali bio je to očajan pokušaj.

Šta se dešava sa Željezničarom? Primili dva gola za četiri minute

U 32. minuti na semaforu je pisalo 3:0 za Tuzla City. Strijelac je Bihorac. Poslije kornera Mehanović je došao do lopte prije Drine, šutirao je, ali je izblokiran, a u nastavku napada Bihorac topovski trese mrežu.

Odbrana Željezničara na ovoj utakmici izgleda je očajno, pa je klupa Željezničara u 39. minuti napravila dvostruku izmjenu. U igru su išli Kosorić i Drljo, a teren napustili Drina i Allyson.

Na pauzu se otišlo pri rezultatom 3:0 za Tuzla City.

Poluvrijeme na Tušnju. #volimoklubvolimograd

Posted by FK Tuzla City on Saturday, December 2, 2023

Nogometaši Željezničara u 52. minuti su tražili penal. Protestirali su da je lopta u ruku pogodila Delimeđca, ali sudija Džemidžić nije reagirao. Na kraju je Krpić požutio zbog prigovora.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i ostalo je 3:0 za Tuzla City.

Plavi su ostali na 19 bodova i dalje su sedmi na tabeli, Tuzla City je popravila svoje šanse da ostane u Premijer ligi BiH.