Pjanić upisao prvi nastup za Staru damu, Juventus bolji od Tottenhama

Juventus je danas u prijateljskom susretu na Internacionalnom kupu prvaka odmjerio snage s engleskim Tottenhamom u Australiji. Susret je završen pobjedom ekipe iz Torina rezultatom 2:1.

Juventus je došao do vodstva u petoj minuti susreta, a strijelac je nakon asistencije Pereyre bio Paulo Dybala. Samo deset minuta kasnije novi gol u mreži Tottenhama. Ovaj put nakon asistencije Miralema Pjanića, mrežu ekipe iz Londona zatresao je Benatia.

Početkom drugog poluvremena nakon dodavanja Hernanesa veliku priliku da zatrese mrežu Tottenhama propustio je Miralem Pjanić. Reprezentativac Bosne i Hercegovine upisao je prvi nastup u dresu prvaka Italije, a igru je napustio u 66. minuti susreta.

Tottenham je do kraja uspio smanjiti rezultat, a strijelac je bio Erik Lamela.