Peljto imao pune ruke posla na meču Lige prvaka: Dva crvena kartona, dva poništena gola i penal

0
A. Ka.

Feyenoord je večeras, 19. septembra, u okviru grupe E Lige prvaka savladao Celtic rezultatom 2:0.

Domaći su poveli golom Stengsa u posljednim trenucima prvog poluvremena.

Feyenoord je mogao udvostručiti prednost već u 65. minuti, ali je penal promašio Paixao, kojeg je dosudio bh. sudija Irfan Peljto.

Stravična nesreća u BiH: Uslijed teških povreda poginula jedna osoba

Prethodno je Peljto isključio Lagerbielkea (64.).

Peljto je imao pune ruke posla te je u 68. minuti u svlačionicu poslao i Thiaga Holma.

Svega dvije minute poslije Geertruida postiže gol, ali je poništen zbog ofsajda. Peljto je gol poništio koristeći VAR tehnologiju.

Ipak, domaći do novog gola stižu u 76. minuti. Strijelac je bio Jahanbakhsh.

U sudijskoj nadoknadi domaćini stižu i do trećeg gola, ali je poništen, također, zbog ofsajda, nakon intervencije video pomoćnika.

Peljto je pokazao i četiri žuta kartona, od čega tri gostima, a susret je produžen za čak sedam minuta.