Osigurali finale Kupa BiH: Zrinjski dominantno protiv Tuzla Cityja

0
S. P. M.

Zrinjski je osigurao plasman u finale Kupa Bosne i Hercegovine nakon revanš utakmice sa Tuzla Cityjem.

Klub iz Mostara je bio bolji od početka, stvarali su prilike ali bezuspješno do 37. minute. Slobodan Jakovljević nakon kornera pogađa za 1:0. Gol prednosti nakon prvog dijela.

U 66. minuti Josip Ćorluka centrira loptu, Nemanja Bilbija završava akciju, Zrinjski je proširio vodstvo. Matija Malekinušić zabija i treći gol u 79. minuti. Mostarci ne staju, u 87. pogađaju još jednom, strijelac Milan Vukotić. Konačnih 4:0.

Davor Dragičević otkrio ime ubice svog sina

Prvu utakmicu Mostarci su slavilo pobjedom od 3:0, strijelci Kerim Memija (8') i Bilbija (9', 40' penal).

U finalu će Zrinjski igrati protiv pobjednika duela Željezničara i Veleža. Rođeni će braniti prednost od 1:0 u gostima na Grbavici, start utakmice je zakazan za 18.30 sati. Finale Kupa se igra na Bilinom polju u Zenici 17. maja.

Zrinjski je trenutno prvom mjestu tabele Premijer lige Bosne i Hercegovine sa 63 boda, 17 više u odnosnu na drugoplasirani Borac.