Odlučivali penali: Manchester City bolji od Liverpoola u finalu Liga kupa

U 56. finalu Liga kupa Engleske Manchester City je na Wembleyu boljim izvođenjem jedanaesteraca 3:1 pobijedio Liverpool nakon što je u 120 minuta igre bilo neriješeno 1:1.

U regularnom dijelu utakmice City je bio znatno bliži pobjedi. "Plavci" su vodili od 49. minute golom Fernandinha, propustili mnogo šansi da riješe pitanje pobjednika zbog čega su kažnjeni sedam minuta prije kraja izjednačujućim pogotkom Philippa Coutinha.

Zanimljivo da su oba strijelca iz regularnom dijela utakmice bila neprecizna prilikom izvođenja jedanaesteraca, kao i još dva igrača Liverpoola - Lucas Leiva i Adam Lallana.