Odigrana najstrastvenija utakmica na svijetu: River zaledio La Bomboneru

Na legendarnoj La Bomboneri sinoć je odigran još jedan Superclasico, a u fantastičnoj utakmici River Plater je savladao ljutog rivala sa 2:0.

Igrala se 15. minuta prvog poluvremena kada su gosti došli do vodstva. Gonzalo Martinez je uhvatio fantastičan volej nakon asistencije Palaciosa i matirao nemoćnog Augustina Rossija na drugoj strani.

Nije to bio kraj lijepim golovima na La Bomboneri. Nacho Scocco je fantastično šutirao u 69. minuti susreta i od prečku poslao loptu iza leđa Rossija.

River se sada izjednačio s Bocom na tabeli. Obje ekipe nakon šest kola imaju 10 bodova, četiri manje od lidera Atletico Tucumana i tri manje od Racinga koji ima utakmicu manje.