O pobjedniku Konferencijske lige odlučivat će Chelsea i Real Betis
O pobjedniku ovosezonske Konferencijske lige odlučivat će fudbaleri londonskog Chelseaja i Real Betisa.
Chelsea je lakoćom izborio finale. Nakon 1:4 u gostima u Švedskoj, u uzvratu je još jednom, ovaj put s 1:0, pobijedio Djurgarden.
Od početka susreta Plavci su dominirali a takvu igru su materijalizovali u 38. minuti kada je Kiernan Drewsbury-Hall postigao jedini pogodak na susretu.
Raste zabrinutost u EU nakon Putinove prijetnje ratom: Pogledajte šta kažu građani devet zemalja
Fiorentina i Betis su u Firenci igrali produžetke. Obje momčadi su domaće susrete unutar 90 minuta dobili s 2:1, ali je Betis kroz dodatnih 30 minuta u uzvratu došao do 2:2 i ukupnih 4:3.
Gosti su poveli preko Brazilca Antonyja, koji je sjajno pogodio iz slobodnog udarca u 30. minuti.
Čeka nas englesko finale: Manchester United i Tottenham borit će se za trofej Europa lige
Uslijedio je preokret domaćina u režiji Robina Gosensa, koji je pogodio za 1:1 u 34, a potom za 2:1 u 42. mimuti. Oba puta glavom nakon kornera.
Betis je do pogotka koji ga je odveo u finale došao u 97. minuti kada je nakon sjajne akcije izigrana kompletna domaća odbrana, a lakoćom je za 2:2 pogodio Abde Ezzalzouli.
Prvi put u svojoj historiji Betis se plasirao u finale nekog europskog natjecanja.
Finalna utakmica igra se u Wroclawu 28. maja kada ćemo dobiti pobjednika četvrtog izdanja ovog takmičenja.
Premijerno je osvojila Roma, a potom su najbolji bili West Ham i Olympiakos.
🚨🏆 Conference League final: Betis vs Chelsea! pic.twitter.com/DGIglcqzph
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) May 8, 2025
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.