Novi otkaz u Engleskoj: Posljednji tim Premier lige otpustio trenera

0
Hina
Novi otkaz u Engleskoj: Posljednji tim Premier lige otpustio trenera
Foto: EPA - EFE / Vitor Pereira (lijevo)

Engleski prvoligaš Wolverhampton Wanderers otpustio je trenera Vitora Pereiru nakon što je početak sezone Premier lige bez pobjede produžen na 10 utakmica i ostavio ih posljednjima na tabeli.

"Nažalost, početak ove sezone bio je razočarenje i, unatoč našoj snažnoj želji da glavnom treneru damo vremena i utakmica za napredak, došli smo do tačke u kojoj moramo napraviti promjenu", rekao je predsjednik Wolvesa Jeff Shi.

Wolvesi su u subotu pretrpjeli poraz od Fulhama 3:0, produživši niz bez pobjede na 10 ligaških utakmica sa samo dva boda od mogućih 30. Osam bodova su udaljeni od sigurne zone, postigli su najmanje golova, a imaju i najgoru odbranu u ligi.

Uzbuna u Irskoj: Dronovi krenuli na avion u kojem je bio Volodimir Zelenski

Uzbuna u Irskoj: Dronovi krenuli na avion u kojem je bio Volodimir Zelenski

Pereira odlazi nakon 11 mjeseci, kada je u decembru 2024., zamijenio Garyja O'Neila, a tada ih je portugalski trener spasio ispadanja nizom od šest uzastopnih pobjeda u martu i aprilu, završivši 17 bodova iznad zone ispadanja.

Unatoč lošem početku tekuće sezone, predsjednik kluba Jeff Shi javno je podržao Pereiru ranije ove sezone, nagradivši ga novim ugovorom nakon prošlogodišnjeg preokreta.

Rekordni otkaz u Engleskoj: Dvostruki prvak Europe potjerao trenera nakon 39 dana

Rekordni otkaz u Engleskoj: Dvostruki prvak Europe potjerao trenera nakon 39 dana

Portugalac je od 2020. godine kratkotrajno trenirao u et zemalja, vodeći Shanghai SIPG, Fenerbahce, Corinthians, Flamengo i Al Shabab prije nego što se pridružio Wolvesima.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije