Novi kiks Veleža: Rođeni u Gabeli podijelili bodove s Igmanom

1

Fudbaleri Veleža i Igmana iz Konjica odigrali su danas neriješeno (1:1) u Gabeli u zaostalom meču 2. kola Premijer lige BiH.

Rođeni su sjajno otvorili susret i poveli već u 7. minuti utakmice kada je pogodio Haskić. Ipak, hladan tuš za Amara Osima stigao je pred kraj prvog dijela, tačnije u 36. minuti kada za poravnanje pogađa Jakupović.

U drugom poluvremenu Velež je igrao daleko bolje i stvorio nekoliko odličnih prilika preko Anđušića, Hasanovića i Vehabovića. Najveću šansu imao je ovaj posljednji i to u sudijskoj nadoknadi, ali prečka je spasila tim iz Konjica.

U Hrvatskoj se namnožile opasne zmije: "Baš su velike, svako malo ih vidim"

Velež nakon novog kiksa ostaje šesti na tabeli sa svega pet bodova iz četiri meča, dok je Igman dva mjesta ispod sa bodom manje.

U drugom meču koji je počeo u istom terminu Tuzla City je pobijedila Posušje sa 3:0. Pogađali su Mehidić i dva puta Nargalić.