Sigurna tri boda za PSG: Marseille sa igračem manje na derbiju

0

U derbiju devetog kola francuskog nogometnog prvenstva, PSG je na gostovanju u derbiju pobijedio Marseille sa 3:0 upisavši četvrtu uzastopnu pobjedu u međusobnim susretima.

PSG je u derbiju protiv Marseillea dominirao u prvom poluvremenu u kojem je i zabio sva tri pogotka.

Joao Neves otvorio je utakmicu u 7. minuti, a zatim je Amine Harit iz Marseillea isključen u 20. minuti zbog opasnog prekršaja - udario je nogom u trbuh Marquinhosa.

Osobe koje se dovode u vezu sa terorističkim napadom u Bosanskoj Krupi biće predati Tužilaštvu BiH

Leonardi Balerdi je u 29. minuti postigao autogol dok je za konačnih 3:0, Bradley Barcola zatresao mrežu protivnika u 40. minuti, tako da su gosti sa sigurnošću uzeli nova tri boda.

Na vrhu tablice Ligue 1 nalazi se PSG sa 23 boda, zatim Monaco koji ima 20, a Marseille i Lille po 17 bodova.