Nova senzacija na Mundijalu u Kataru: Japan porazio Njemačku

1

Prvi susret Grupe E Svjetskog prvenstva u Katru, donio je još jednu senzacij una Mundijalu - Japan je nadigrao Njemačku sa 2:1.

Momčad Hansija Flicka, jedan od najvećih favorita na turniru, ostala je bez bodova iako je vodila sa 1:0, kao i Argentina protiv Saudijske Arabije (1:2).

Nijemci su poveli pogotkom veznjaka Manchester Cityja Ilkaya Gundogana, koji je u 33. minuti bio precizan s bijele tačke.

Pekara 'Manja' u Sarajevu prestaje sa radom na ovoj lokaciji

Zašto su igrači Njemačke pokrili usta u Kataru?

Izjednačenje Japanu donio je Ritsua Doana, koji je iz odbijanca zabio za 1:1 u 75. minuti.

Za potpuni preokret i euforiju japanskih navijača u 83. minuti zabija Takumu Asana, koji gotovo iz mrtvoga kuta zakucava loptu pod prečku za 2:1.

Nijemci su napadali u finšu meča, imali svoje prilike, ali se rezultat nije mijenjao.