Neymar dobio crveni karton zbog simuliranja, pa nasrnuo na sudiju

2

Neymar po svojim teatralnim padovima i simuliranjima prekršaja, kojima je često izvlačio korist za sebe i svoju ekipu.

Ipak u susretu 16. kola francuske Lige 1, u kojoj je PSG dočekao Strasbourg, iskusni sudija Claiment Turpan se nije dao "upecati" na lošu glumu brazilskog napadača.

Neymar je u 62. minutu zaradio isključenje nakon što je na sraman način pokušao da iznudi jedanaesterac za svoj tim, pri rezultatu 1:1.

FK Željezničar ostvario ključnu pobjedu u borbi za opstanak, na Grbavici 'pali' Tuzlaci

Cristiano Ronaldo Jr. potpisao za Real Madrid

Iako noga protivničkog igrača nije bila ni blizu Brazilcu, ovaj je u šesnaestercu rivala pokušao da odglumi kontakt i donese svom timu priliku za lak pogodak sa jedanaest metar.

Ipak, njegovo simuliranje u toj situaciji je bilo više nego očigledno i rezultovalo je drugim žutim kartonom.

Sudija Turpan ni za trenutak nije imao dilemu, odmah je izvadio karton i pokazao Neymaru put u svlačionicu, pošto je svega minut ranije napadač PSG dobio prvu javnu opomenu zbog oštrog starta.

Kao da to nije bilo dovoljno Brazilcu koji nakon što je isključeen ušao i u raspravu sa sudijom, nezadovoljan njegovom odlukom.

Na kraju je ipak pariški tim slavio sa 2:1, a pobjedonosni gol postigao je Kylian Mbappe sa penala u šestom minutu nadoknade.