Nevjerovatni filmski preokret i šokantan rezultat u kvalifikacijama za Euro 2024

0

Danci su u prvom kolu bili sigurni protiv Finske 3:1, ali danas nisu uspjeli da zadrže prednost od 2:0.

S druge strane, ovo je Kazahstanu bila prva pobjeda u kvalifikacijama nakon što je na startu kvalifikacija izgubio od Slovenije.

Danska je povela u 21. minutu kada je pogodio Rasmus Hojlund na dodavanje Simona Kjera.

KK Bosna sjajnom igrom porazila Igokeu u 'paklenoj' Skenderiji

Gostujuća selekcija duplirala je prednost petnaestak minuta kasnije novim golom Hojlunda, a ovoga puta asistirao mu je Mikel Damzgard.

/ Anketa

Koliko će Zmajevi osvojiti bodova u prva dva susreta kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024?
Rezultati

Kazahstan je zaigrao bolje u drugom dijelu i uspio da prepolovi zaostatak u 73. minutu kada je sa penala pogodio Bakar Zajnutdinov.

Domaća selekcija je do poravnanja došla sjajnim golom Aškata Tagibergena u 86. minutu.

Pravi delirijum među navijačima domaće reprezentacije uslijedio je u 89. minutu kada je Abat Ajmbetov pogodio za potpuni preokret i konačnu pobjedu.

Danska i Kazahstan sada imaju po tri boda.

Podsjetimo, večeras od 20.45 sati Bosna i Hercegovina igra protiv Slovačke.

Direktan televizijski prijenos je omogućen na kanalu BHT1 i na platformi Moja TV, a tekstualni prijenos iz Bratislave možete pratiti i na portalu Radiosarajevo.ba.